The End

24. ledna 2014 v 19:39 | THE |  Kniha5_Poslední Strážce
Zase. Další život skončil, jen kvůli ní.

Elis za sebou zabochla dveře a zády po nich sjela až na zem. Po tváři jí stékaly slzy provinění. V očích stále viděla černovalsého mládence se žlutýma očima jak se usmívá vedle rudovlasé dívky. Koran. Co teď bude s Koran? Sama to nezvládne, to věděla už těď. Proč zrovna on?

Elis pevně v ruce svírala meč a snažila se zklidnit třesoucí se levou ruku. "Sama tam nedojdu, musí jít někdo se mnou" řekla a pohlédla na malou skupinku kamarádů. "Já!" vykřikla Ellen. Už chtěla jít když v tom jí zabrdila něčí ruka. Nechápavě se podívala na Semila, který jí bránil v tom aby tam šla. "Je to riskantní" řekl a zvedl luk se šípy ze země. "Můžeme jít?" otočil se na Elis a ta kývla.

Kdysi byl jiný. Ale teď se změnil. Pomohl jí když byla sama a nevěděla co má dělat, stejně jako teď u Koran. Proč tam musel jít zrovna on? Proč on se musel stát obětí války za kterou mohla ona?

"Tak co?" ušklíbl se plavovlasý muž. Semil odrazil jeho útok mečem, věděl že musí získat čas. "Nikdy nemáte šanci vyhrát" procedil zkrze zuby a ohnal se. Elis mezitím se snažila proplést mezi hubenými zvířaty. Hlavně potichu, hlavně potichu! Opakovala si v duchu. Trvalo to déle než hodinu, ale nakonec měi co potřebovali. Byl to stříbrný řetízek a na něm se houpal srpek měsíce z křišťálu. Ale oba věděli že to z daleka není konec. Sice čekli spoustu věcí ale né tohle. Výbuch. Po okolí se ozval ohlušující výbuch a sím společně nové překážky. To byl konec. Konec žlutých očí, které jí jednou chtěly zabít a jednou darovaly život. Konec. Padl na zem a prázdé oči se dívaly na noční nebe. To nevydržela a utekla. Běžela až domů kde je právě teď.

Tolik obětí války kvůli ní, kvůli jejímu životu. Nenáviděla se. Její život způsoboval jen bolest, Kate- její nejlepší kamarádka měla doživotní následny po úderu do zad. Ellen- jizvy jak na kůži tak i na srdci se jí už nikdy nezahojí. Madalim- ta něžná bezbraná Issarka co jí doprovázela už od začátku, či štědrá Rose, těmto už život nikdy nevrátí. Seděla schoulená třesoucí se stále u dvěří. Náhle někdo zaklepal na dveře "Vlčice?" ozval se slabý hlas. "Elizo, nesníš sit o vše takle brát.." říkal stále hlas. Zněl jinak než jindy. Kdysi to býval pevný a silný hlas odchodlané dívky s tmavě modrýma očima. Elis chtěla něco říct ale hlas se jí hned zmomil a ona těžce polkla. "Prosím, Kairo.. chci být sama.." řekla rozechvělě. Pak se ozvalo vzdychnutí a oddalující se kroky. Kaira- ta co přišla o rodinu. A kvůli komu? Kvůli ní. Jak to mohla zastavit? Bitvu která má trvat navěky? Jak..?

Pak si to uvědomila. Její život je válka. Pohled jí sjel na kuchyňský nůž, který tam zabodl Arthur poté co se dozvěděl o zranění Kate. Chvíli se jen tak na něj dívala na pak vztala. Pkdyž ho uchopila do ruky, celý život viděla znovu.
Svou milou matku jak jí chtěla ochránit, Wetta který jí dal čas a bezpečí, Kate nejbližšího člověka, Jamese toho největšího debila, kterého mohl bůh stvořit, Madalim černovlasou dívku s kočičím ocáskem, Semila, ten co jí chtěl zabít, Norissu, Nertist, Rose, Voran... to vše měla před očima. Těď něbo nikdy.


Toho dne přišlo o život ještě spoutu lidí ve kruté válce, která ještě ten den skončila. Někteří to oslavovali pro návrat věčné spravedlnosti, ale někteří seděli u krbu a svýma tmavě tyrkysovýma očima hleděmi do plamenů.
Dívla s bílmi vlasi prošla pod hřbitovní bránou, jako každý rok. Tentokrát už neměla namrzlé tlapky, nýbrž držela v ruce svíčku. Popošla k jednomu ze starých náhrobků a usmála se. Pak ale její pohled spadl na nový náhrobní kámen se střírbným písem. Stříbrná Vlčice- Strážce odvahy- Eliza. Vytáhla bílou růži a jemně jí položila ke svíčkám, které asi donesla Ellen. Po tváři jí sklouzla slza. Potichu se zasmála "Ty tupá vlčice, konečně máš pokoj"Staň se vzorem,
Staň se odvahou,
Buď strážcem věrným,
Ti tě ke slávě dovedou..

Staň se vzoem,
Staň se posledním,
A buď tím,
kým jsi vždy byl..

Je konec. Je konec!
Konec příběhů...
Je konec, je konec, ta se smiř s tím a pěstuj v sobě odvahu!

Jdi dál, ona by si to přála


Jdu dál. A cítím se tak sám

Jdu dál, v krvi cítím své poslání

Jdu dál, díky tomu se umím ovládat

Jdeme dál, jdeme dál, jdeme dál díky ní

Jdu dál. V očích odhodlanou Vlčici stále mám..

"Musíme jít dál"


Tak, to bylo sláávonostní ukončení celé série "Svět Příběhů" *potlesk*
Měla jsem dilema jak to zakončit, jelikož v hlavě jsem dopisovala poslední kapitoly..
Ach, proč to musel být Semil.. můj oblíbenec :(
Dnes jsme ale byli v divadle a to mělo smutný konec *cry*
Tak jsem se rozhodla že Elis spácá sebevraždu, jelikož beh hlavní postavy není kniha.
Ale já ji pokoj nedám :D
To "Musíme jít dál" je slavná věta u mě v SP i když už nikdo nemohl Elis vždy řekla "Musíme jít dál" i kdyby to stálo život, musela vše dokončit.
Lol, já mám napsaný úvod a zveřejňuji konec xD
Omlouvám se za Chyby..
Vlastně po tomto následuje to že Elis půjde do jiného světa, to se bude proplétat s pony..
4/5 knih končily Happy Endem, musela jsem toto zakončit tragicky xD
Táák, tady další kravina..
POkud se jedná o pořadí kapitol, na prvním blogu bude tento víkend 2. díl Rise a pak tady 2 kapitola Ledového srdce..
*šimá si jaké inteligentní oddělovače udělala* nejde mi to xD
Tak jo.. to asi vše..

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Niky Niky | 24. ledna 2014 v 20:22 | Reagovat

Chudáček Elis :( pro zrovna ona ,ale přežije xD ty jí pokoj nedáš ani když tě majzne pánvičkou co xD.

2 Ovladač urča Ovladač urča | 24. ledna 2014 v 20:23 | Reagovat

[1]: unie, nedám jí nikdy pokoj :DD

3 Lea Lea | 26. ledna 2014 v 11:35 | Reagovat

Ach, mě je jí líto. :c
Docela mi totiž Elis přirostla k srdci, za tu dobu a chápu ji.. :c

4 Elis~Furča~Kaira~Koran~SP <3 Elis~Furča~Kaira~Koran~SP <3 | Web | 26. ledna 2014 v 16:15 | Reagovat

[3]: jednou vše skončí :)

5 Rartyns Rartyns | 29. ledna 2014 v 11:49 | Reagovat

To bude čtění. Já jsem ješté nečetla, promiň, ale nemám čas, protože zachvíli přijede návštěva. =/ Zítra možná bude času, ale nevím. =/

Já, ale teda čtu neskoro. X)

6 THE THE | 30. ledna 2014 v 13:48 | Reagovat

[5]: no problémo xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama